Proč je lepší stát se pravidelným dárcem než darovat jednorázově?

13. 11. 2023

Mnozí z nás se snaží přispívat na dobrou věc a poskytovat podporu těm, kteří se ocitnou ve svízelné situaci. Jednou z častých otázek při dárcovství je ta, zda darovat pravidelně po menších částkách, nebo nárazově větší částkou, například na konci kalendářního roku. My si samozřejmě vážíme každého daru, a jak pravidelný, tak jednorázový příspěvek hraje v naší činnosti důležitou roli. Ovšem v projektu 100 hrdinů jsme se zaměřili právě na získání pravidelných dárců.


Jistota a kontinuita je pro provoz azylového domu či jiné organizace klíčová. Abychom udrželi naše služby, potřebujeme pravidelný přísun financí, které získáváme prostřednictvím veřejných financí nebo od našich sponzorů a dárců. Pokud ale tyto finance nejsou pravidelné, je pro nás náročné plánovat a provozovat naše služby bez strachu z náhlých výpadků financí. Pravidelný tok financí naopak umožňuje budovat trvale udržitelný model financování, soustředit se na naše služby a plánovat budoucí rozvoj.


Co ale znamená darovat pravidelně pro vás, dárce? Rozdělení darované částky do menších pravidelných částek pro vás znamená snížení finančního stresu. Navíc, jako firma si můžete na konci roku odečíst z daní pravidelné dary stejně, jako ty jednorázové. Budeme moc rádi, pokud tuto možnost zvážíte, chodu naší instituce to pomůže. Děkujeme, že pomáháte. ❤️

Další novinky